Styczeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 stycznia 2024

FERIE ZIMOWE 2024 

GMINNY KONKURS ARTYSTYCZNY "KSIĄDZ JAN OD BIEDRONKI" 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 

KONKURS PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNY "ZABAWY PODWÓRKOWE" 

SPOTKANIE NOWOROCZNE  

POKAZ HISTORYCZNY "POWSTANIE STYCZNIOWE" 

JASEŁKA DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ 

ZAPROSZENIE NA JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE  

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY "ZACZYTAJ SIĘ... Z KSIĘGARNIĄ TULISZKÓW. CZYTELNICZY CO_DZIENNIK" 

KIERMASZ KSIĄŻKI Z KSIĘGARNIĄ TULISZKÓW 

KONKURS „ŚWIĄTECZNA CHOINKA Z MOTYWEM SKO”

TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

MALEŃKA MIŁOŚĆ W ŻŁOBIE ŚPI 

ZBIÓRKA DLA HOSPICJUM OJCA PIO W TARNOBRZEGU

WESOŁYCH ŚWIĄT - ŻYCZENIA

ZBIÓRKA DLA HOSPICJUM OJCA PIO W TARNOBRZEGU

 FERIE ZIMOWE 2024 

Od dnia 29 stycznia do 11 lutego 2024 roku trwają ferie zimowe.

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANEGO I BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU!!! 


GMINNY KONKURS ARTYSTYCZNY "KSIĄDZ JAN OD BIEDRONKI"  

      Dnia 25 stycznia 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Artystycznym pt. "Ksiądz Jan od biedronki", który odbył się w Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim. Opiekunami uczniów byli: p. Krystyna Dryka, p. Anna Cieśla, p. Izabela Skowron i p. Łukasz Jugo. 

W kategorii recytacja: 

I miejsce zajęła Lena Sudoł (kl. IV), II miejsce zdobyła Wiktoria Merklinger (kl. III). 

W kategorii interpretacja muzyczna: 

I miejsce zajęła Nikola Byczek (kl. VI). 

W kategorii prezentacja sceniczna: 

II miejsce zdobyli - Amanda Rup, Jan Kadecki i Antoni Serwan (kl. VII).  

W kategorii konkurs plastyczny: 

I miejsce zajęła Maja Dutkowska (kl. VII).

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM UCZNIOM I OPIEKUNOM ZASZCZYTNYCH MIEJSC!!!  


 DZIEŃ BABCI I DZIADKA  

"Babciu, dziadku, chodźcie z nami.
Damy wam łąkę z kwiatami, ze skowronkiem.
Do wąchania, patrzenia…
A do łąki dodamy życzenia..."

 

      Dnia 23 stycznia 2024 roku w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. 

     Na wstępie Pani Dyrektor złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom życzenia i podziękowała za przybycie. Następnie dzieci z klas I-III zaprezentowały wzruszający montaż słowno–muzyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Były piosenki, wiersze i taniec, poprzez które wnuczęta przekazały podziękowanie za bezwarunkową miłość swoich dziadków.  

     Dla zaproszonych gości odśpiewano również uroczyste „100 lat”. Na koniec dzieci udały się do swoich dziadków z życzeniami i pięknymi laurkami. Spotkaniu towarzyszył słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Zapraszamy do galerii. 

      Z kolei dnia 24 stycznia 2024 roku nasze przedszkolaki gościły swoje Babcie i Dziadków, dla których wystąpiły z pięknym programem artystycznym. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz skecz. 

    Następnie przedszkolaki wręczyły drobne upominki i zaprosiły Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zapraszamy do galerii.

 

 

  


 KONKURS PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNY "ZABAWY PODWÓRKOWE"  

      W styczniu 2024 roku w przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczno-fotograficzny pt. "Zabawy podwórkowe", którego celem było przedstawienie propozycji zabaw podwórkowych wykonywanych przez naszych przedszkolaków.  

W kategorii prac plastycznych:  

I miejsce zajęła Emilia Klich, II miejsce otrzymała Nikola Madej, III miejsce zdobyły - Oliwia Marek i Lena Marek.  

W kategorii fotografii:  

I miejsce zajęli - Ignacy Wójtowicz, Milena Wójtowicz oraz Aleksandra CichońII miejsce otrzymali - Jan Ścipień i Wojciech LatraIII miejsce zdobyła Zuzanna Marek 

Specjalne wyróżnienie za wrażenie estetyczne w kategorii fotografii otrzymała Zuzanna Marek.  

Nagrody za udział w konkursie otrzymali: Aleksander Dryka, Adam Dryka, Marcelina Dutkowska, Zofia Stawowy, Karol Stawowy.   


 SPOTKANIE NOWOROCZNE  

        Dnia 15 stycznia 2024 roku uczniowie naszego zespołu wystąpili z programem jasełkowym dla członków Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej w Ślęzakach oraz zaproszonych gości. Nad przebiegiem Jasełek czuwali p. Krystyna Dryka, p. Beata Małodzińska oraz p. Łukasz Jugo.  

       W spotkaniu noworocznym wzięli udział zaproszeni goście: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Pani Ewa Draus, Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego – Pan Jacek Rożek, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski – Pan Marek Mazur, Przewodnicząca Rady Powiatu – Pani Krystyna Rusin, Przewodniczący Rady Miejskiej Baranów Sandomierski – Pan Wacław Smykla, Proboszcz Parafii Ślęzaki – Ksiądz Dominik Bucki, radni, sołtysi, prezesi, naczelnicy OSP, zarządy Kół Gospodyń Wiejskich z Dąbrowicy, Kaczaków, Marków i Ślęzaków oraz chętni mieszkańcy parafii. 

 Dziękujemy zaproszonym gościom za obecność, życzenia noworoczne oraz miłe słowa skierowane do Dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców.  


 POKAZ HISTORYCZNY "POWSTANIE STYCZNIOWE" 

      Dnia 8 stycznia 2024 roku w naszej szkole gościliśmy grupę artystyczną "Rekonstrukto" z pokazem historycznym pt. "Powstanie styczniowe". Aktorzy umundurowani i uzbrojeni jako „powstańcy styczniowi” przedstawili krótki rys historyczny oraz zademonstrowali bezpieczne repliki broni i techniki walki. 

       W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-VII, którzy z dużym zainteresowaniem zostali włączeni do pokazu przez prowadzących. Zapraszamy do galerii.

 

  


 JASEŁKA DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ 

  

       Dnia 7 stycznia 2024 roku w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ślęzakach zostały przedstawione Jasełka bożonarodzeniowe dla lokalnej społeczności.  

      Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Zapraszamy do galerii. 

 

 


ZAPROSZENIE NA JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE  


OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY
"ZACZYTAJ SIĘ... Z KSIĘGARNIĄ TULISZKÓW.
CZYTELNICZY CO_DZIENNIK" 

       Pod koniec grudnia 2023 roku podsumowano Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy pt. "Zaczytaj się... z Księgarnią Tuliszków. Czytelniczy Co_Dziennik ", do którego aktywnie przyłączyli sie uczniowie klas I-VII. 

      Do realizacji zadań przeznaczony był inny zestaw książek dla każdego etapu edukacji. Tydzień Co-dziennego Czytania był przygodą ze światem nowości Księgarni Tuliszków, a także wyzwaniem. Udało się. Czytaliśmy przy każdej okazji i prawie w każdym zakątku szkoły.

      Dzień pierwszy: Klasy I-III czytały "Księgę magicznych słów" Magdy Bogdańskiej-Maciak. Czytając fragmenty, uczniowie odwiedzili krainę słów, które są pomocne w rozwiązywaniu konfliktów i nawiązaniu serdecznych relacji. Sympatyczna rodzina żyraf skradła serca naszych milusińskich, którzy ze wzruszeniem słuchali czytanego tekstu. Klasy IV-VI przejęły rolę detektywów, przygotowując odpowiednie kostiumy. Towarzyszyły dzielnie bohaterom przezabawnej opowieści detektywistycznej pt. "Detektyw Pepe I zaginiony obraz" Marcina Przewoźniaka. Kasa VII poznała fragmenty powieści Katarzyny Ryrych pt. "Ostatnie takie wakacje" i razem z bohaterami odwiedziła uroczą wieś, Żabiniec Mały. Zapraszamy do galerii.

     Dzień drugi: Klasy I-III poznały przygody mieszkańców mysiej łąki, czytając książkę pt. "Myszak i Wielki Powrót" Katarzyny Ryrych. Klasy IV-VI zaczytały się w pełnej wzruszenia opowieści pt. "Perełka. Uratuj wilczka!" Agnieszki Nożynskiej-Demianiuk. Czytali ją na głos i po cichu, w sali lekcyjnej, w sali terapeutycznej, na schodach i w bibliotece. Kasa VII przeczytała aż trzy rozdziały "Witaminy M". Trudne doświadczenia Kamili pochłonęły całkowicie czytelników. Księgarnia Tuliszków znowu nas zachwyciła swoją ofertą. Zapraszamy do galerii.

     Dzień trzeci: Klasy I-III zaprzyjaźniły się ze zwierzętami, czytając "Opowieści z Orzechowej Polany". Okazało się, że pierwszy dzień w szkole nie był łatwy. Książka-apteczka stanowi prawdziwy zestaw pierwszej pomocy. Kolejna nowość z Księgarni Tuliszków spotkała się z uznaniem naszych czytelników. Klasy IV-VI wytrwale zgłębiały przygody niesamowitego chłopca z książki pt. "Lenny Lemmon. Nieokiełznany szczur". Uczniowie korzystali z książki w różnych miejscach szkoły, wyszli nawet na zewnątrz, by nie marnować czasu, tylko się zaczytać. Klasa VII w tym dniu przeczytała pierwszy rozdział powieści pt. "Po drugiej stronie". Dziewczęta wykorzystały czas na świetlicy szkolnej i na korytarzu, by wejść do starej chaty na skraju lasu, gdzie poranki pachną świeżym chlebem, a sieci komórkowe tracą swój zasięg. Zapraszamy do galerii.

     Czwarty dzień: Klasy I-III i IV-VI czytały "Opowieści o prawach dziecka". Każdy uczeń dowiedział się, że ma prawo do inności, a popełnione błędy może naprawić. Ta książka to doskonałe dopełnienie Dnia Praw Dziecka obchodzonego 20 listopada. Klasa VII zaczytywała się w "Misji Marty". Bohaterka książki i jej pomysły przypadły uczniom do gustu. Kolejny dzień z Ksiegarnią Tuliszków przyniósł wiele wrażeń czytelniczych. Zapraszamy do galerii.

      Piąty dzień: Nadszedł ostatni dzień naszego Tygodnia Zaczytaj się z ...Księgarnią Tuliszków. Tym razem klasy I-III poznały "Antykwariat dobrych życzeń" Katarzyny Keller. Powieść spodobała się tak bardzo, że uczniowie poprosili, aby poczytać im podczas obiadu. Klasy IV-VI zaczytywaly się w "Fajnej ferajnie. Po prostu być sobą". Uczniowie czytali książkę prawie w każdym zakątku szkoły, nawet na siłowni. Podobnie rzecz się miała w klasie VII, która zgłębiała tajniki "Historii nieoczywistych". Zapraszamy do galerii.

  

      Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy Co_Dziennik z Księgarnią Tuliszków był doskonałą okazją do przemyśleń na temat przeczytanych fragmentów nowości, poznania reakcji czytelników, integracji klasowej i szkolnej czytelników.


 KIERMASZ KSIĄŻKI Z KSIĘGARNIĄ TULISZKÓW 

     Dnia 24 listopada 2023 roku rozpoczął się w naszej szkole Kiermasz Książki z Księgarnią Tuliszków. Podobnie jak w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Szczególnie najmłodsi uczniowie i ich rodzice odnaleźli wiele książeczek dla siebie. 

   Nad prawidłowym przebiegiem Kiermaszu czuwali uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunem biblioteki szkolnej. Sprzedaż trwała na długich przerwach codziennie, aż do 19 grudnia.

     Kiermasz był świetną okazją do zaprezentowania nowości Księgarni Tuliszków. Książki kupowane były na różne okazje. Zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu przed biblioteką i w bibliotece. Były dostępne dla wszystkich. Zapraszamy do galerii.

 

Dziękujemy za udział w Kiermaszu!!! Czekamy na następny!!! 


 KONKURS „ŚWIĄTECZNA CHOINKA Z MOTYWEM SKO”

        W grudniu 2023 roku członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności w Ślęzakach wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno – technicznym „Świąteczna choinka z motywem SKO” zorganizowanym przez Szkolną Kasę Oszczędności przy Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie. 

     Zadaniem uczestników było przygotowanie dowolną techniką pracy przedstawiającej choinkę bożonarodzeniową z elementami rozpoznawczymi SKO. 

    Opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności w Ślęzakach przyznali na etapie szkolnym nagrody za udział w konkursie dla dziesięciu naszych uczniów. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Amelia Gancarz (kl. I), Hanna Marek (kl. I), Zuzanna Rozmus (kl. I), Julia Abram (kl. II), Bartosz Cichoń (kl. II), Sandra Gancarz (kl. II), Emilia Marek (kl. II), Emilia Dryka (kl. V), Dominik Skowron (kl. V) i Julia Burzyńska (kl. VII). Zapraszamy do galerii.

  

/aut. I. Skowron/


  TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ 

        W grudniu 2023 roku uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną uczestniczyli w zajęciach związanych ze zwyczajami wigilijnymi i tradycjami świąt Bożego Narodzenia.

      Przygotowywali świąteczne obrazki przedstawiające piernikowe pajacyki, prezenty, bombki i choinkę. Do malowania swoich prac używali specjalnego kolorowego piasku. Tworzyli różne ozdoby świąteczne i choinkowe: kolorowe bombki z papieru, dzwonki, gwiazdki i łańcuchy. Przygotowali prace plastyczno – techniczne: „Bożonarodzeniowa szopka”, „Choinka” oraz „Kominek”.

          Wspólnie wykonywali świąteczne dekoracje i gazetki ścienne. Uczniowie ubierali też świetlicową choinkę, wykorzystując papierowe „pawie oczka” i kolorowe łańcuchy. Z pomocą wychowawców przygotowali kartki świąteczne z życzeniami dla nauczycieli i pracowników szkoły. 

         Podczas zajęć muzycznych świetliczanie śpiewali kolędy i pastorałki, a na zajęciach multimedialnych oglądali bajki świąteczne. Rozwiązywali również świąteczne krzyżówki, zagadki i rebusy. 

       Zajęcia związane z tradycjami świąt Bożego Narodzenia to kolejne wykonane zadanie w ramach konkursu „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”. Zapraszamy do galerii. 

 

/aut. K. Dryka/ 


 MALEŃKA MIŁOŚĆ W ŻŁOBIE ŚPI 

        Dnia 21 grudnia 2023 roku w naszej szkole wystawione zostało przedstawienie jasełkowe pt. "Maleńka miłość w żłobie śpi". Piękne stroje i scenariusz zachwyciły wszystkich obecnych gości. 

     Uczniowie z zaangażowaniem śpiewali kolędy, pastorałki i z przejęciem recytowali przygotowane wiersze. Dopełnieniem Jasełek był przepiękny taniec oraz wyjątkowa scenografia. Uroczystość przygotowali uczniowie klas I-III wraz z zespołem muzycznym pod kierunkiem p. Beaty Małodzińskiej, p. Krystyny Dryki oraz p. Łukasza Jugo. 

     Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły, nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście, m.in. Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Pan Jacek Rożek, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Pan Marek Mazur, radni: Pani Teodora Babiuch, Pan Tadeusz Kaczak, Pan Mirosław Serwan, sołtys Pan Grzegorz Białas, ksiądz proboszcz Dominik Bucki, prezes Spółdzielni Socjalnej „Wiejska Pyza” Pani Danuta Białas, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Figacz.  

      Po zakończonym występie głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała małym artystom za przygotowanie wyjątkowych Jasełek oraz za wprowadzenie w atmosferę ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Do życzeń dołączyli się również zaproszeni goście.  

       Spotkanie było wyjątkowe i dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do galerii.


ZBIÓRKA DLA HOSPICJUM OJCA PIO W TARNOBRZEGU

         W dniach od 4 do 18 grudnia 2023 roku w naszym zespole trwała zbiórka produktów żywnościowych dla podopiecznych Hospicjum Świętego Ojca Pio w Tarnobrzegu.

      W dniach od 11 do 15 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbywał się też kiermasz świąteczny, podczas którego można było zakupić pyszne ciasta czy pierniczki. Za organizację akcji odpowiedzialni byli członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu. 

      Dnia 18 grudnia 2023 roku opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z przedstawicielami: Zuzanną Bereską (kl. VI), Julią Bałatą (kl. VII), Julią Burzyńską (kl. VII), Gabrielą Pruś (kl. VII) i Amandą Rup (kl. VII) przekazali na ręce Pani Dyrektor Hospicjum zebrane produkty, a także pieniądze uzyskane z kiermaszu oraz pieniądze przekazane przez SKO, nauczycieli i pracowników administracji.

       Tego dnia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili również schronisko w Machowie i zawieźli karmę dla psów i kotów, w zbiórkę której aktywnie włączyła się cała społeczność szkolna. Zapraszamy do galerii.


WESOŁYCH ŚWIĄT

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2024-01-02
Data publikacji:2024-01-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Monika Cichoń
Liczba odwiedzin:237