Wrzesień

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 września 2021

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU 

DZIEŃ CHŁOPAKA

PROJEKCJA FILMU „PSI PATROL”

„JESIENNE LIŚCIE”

OGNISKO INTEGRACYJNE

SPEŁNIAMY MARZENIE

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

KONKURS PLASTYCZNY NA "Najlepszą Promocję Sczepień Przeciw COVID-19"

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

PROJEKT SP! SERCE I POMOC 

WYBORY NOWEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

PIKNIK RODZINNY 

DZIEŃ KROPKI

INTEGRACJA ZESPOŁÓW KLASOWYCH 

ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

PIKNIK RODZINNY-#SZCZEPIMY SIĘ Z KGW

BEATYFIKACJA NASZEGO PATRONA

TYDZIEŃ Z KARDYNAŁEM WYSZYŃSKIM

NARODOWE CZYTANIE 2021

POSIŁEK W SZKOLE - INFORMACJA 

INFORMACJA

ZMIANA W HARMONOGRAMIE LEKCJI

 DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU 

Dnia 28 września 2021 roku nasze przedszkolaki uczestniczyły w ognisku z okazji Dnia Chłopaka. Były kiełbaski, wspólne zabawy na placu zabaw, a także słodki poczęstunek. Ognisko zorganizowały p. Ewa Hankus i p. Elżbieta Dul, we współpracy z rodzicami przedszkolaków oraz p. Anną Figacz, p. Katarzyną Bartylak i p. Wiesławem Urbaniakiem.

Ponadto 30 września nasi przedszkolni chłopcy otrzymali medale, specjalne legitymacje oraz dyplomy ,,Super Chłopaka”.  Zapraszamy do galerii.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września obchodzimy co roku Dzień Chłopaka - święto panów, tych małych i dużych. Samorząd Uczniowski ogłosił ten dzień pod hasłem "Dzień chłopaka dniem krawata". Każdy mógł zatem założyć w tym dniu krawat i jak się okazało nie tylko panowie stanęli na wysokości zadania, ale również dziewczynki chętnie założyły krawaty. Ponadto uczennice klasy V rozdali męskiej części naszej szkolnej społeczności "odznaki dla super chłopaka". Aby dopełnić obchody dnia chłopaka, przez radiowęzeł popłynęły serdeczne życzenia.  Zapraszamy do galerii.     

 

 


 PROJEKCJA FILMU „PSI PATROL”

Dnia 29 września 2021 roku uczniowie z klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się do Tarnobrzega na projekcję filmu pt. "Psi patrol". Ładna pogoda sprzyjała również aktywności ruchowej i zabawom na świeżym powietrzu. Kolejnym punktem wycieczki była „smaczna” wizyta w McDonald's. Wyjazd został zorganizowany z okazji Dnia Chłopaka. Zapraszamy do galerii.

 


 „JESIENNE LIŚCIE”

             W dniach od 27 września do 1 października 2021 roku świetliczanie wykonywali prace plastyczno-techniczne dotyczące PANI JESIENI. Motywem przewodnim tych prac były „Jesienne liście”.

             Wychowankowie świetlicy wykonywali prace przyklejając liście, które opadły z drzew lub odbijając je z wykorzystaniem farb plakatowych oraz kredek woskowych. W ten sposób powstały piękne, jesienne obrazy. (BS)

 

 


OGNISKO INTEGRACYJNE

             Dnia 28 września 2021 roku piątoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią p. Ewą Krasoń, przy współpracy z p. Agnieszką Figacz oraz p. Beatą Szewc, uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Kaczaków. Tam, obok remizy strażackiej, piekli kiełbaski, ziemniaki, grali w gry zespołowe, planszowe, próbowali swoich sił w tańcu….

             Był to czas podczas, którego mogli swobodnie porozmawiać, pośmiać się, pobawić. Te swobodne chwile sprawiły piątoklasistom dużo frajdy. (BS)

 


SPEŁNIAMY MARZENIE

             Spełniając marzenie chorej na glejaka, trzyletniej Blanki, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali dla niej kartki urodzinowe. Ich motywem przewodnim były dinozaury, których dziewczynka jest wielką fanką.

             „Dinozaurowe” kartki wykonały: Zuzanna Bereska (kl. IV), Maja Dutkowska (kl. V), Adrianna Malinowska (kl. V), Aleksandra Marek (kl. IV) oraz Zuzanna Smykla (kl. VII).

             Dnia 27 września 2021 roku kartki zostały wysłane do Blanki. (BS)

 

 


 EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 30 września w naszym zespole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji wśród uczniów klas IV-VIII przeprowadzony został konkurs czytelniczy na najlepszego Native Reader'a. Zwycięzcami konkursu zostały: Zuzanna Bereska z kl. IV
w historyjce "Ted in a red bed", Zuzanna Smykla z kl. VII w historyjce "The magic box" oraz Maria Ślusarz z kl. VII w historyjce "Bridget Fidget". Dodatkowo chętni uczniowie mogli uczestniczyć w teście z wiedzy o krajach europejskich. Najlepiej poradziła sobie drużyna w składzie: Krzysztof Figacz, Kacper Stępień oraz Jakub Foc. Konkurs przygotowały p. Maria Tłuścik-Babula oraz p. Danuta Boczula.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klas I-III wybrali się w wirtualną podróż do Ukrainy, Danii i Portugalii, pod czujnym okiem p. Krystyny Dryki, p. Beaty Guściory oraz p. Beaty Małodzińskiej. Następnie uczniowie odwiedzili szkolną bibliotekę, gdzie p. Anna Cieśla zapoznała ich z propozycją ciekawych książek zagranicznych pisarzy. Na koniec uczestniczyli w teście wiedzy o krajach obcojęzycznych, który przeprowadziły uczennice kl. 8 - Wiktoria Wilk i Julia Burlikowska.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok. Zapraszamy do galerii.   


 KONKURS PLASTYCZNY NA "Najlepszą Promocję Sczepień Przeciw COVID-19"

W ubiegłym tygodniu ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego na "Najlepszą Promocję Szczepień Przeciw COVID-19" ogłoszonego przez Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Zadaniem uczestników było wykonanie prac plastycznych, plakatów, ulotek lub dzieł przestrzennych zachęcających mieszkańców do szczepienia się przeciw COVID-19.

W naszej szkole lista laureatów przedstawia się następująco:

kategoria klas I-IV:
I miejsce – Lena Sudoł (klasa II),

IImiejsce – Emilia Dryka (klasa III),

III miejsce – Nadia Kraciuk (klasa II).

kategoria klasy V-VIII:

I miejsce – Patryk Bałata (klasa VII),

II miejsce – Julia Bałata (klasa V),

III miejsce – Gabriela Pruś (klasa V).

Wyróżnienie otrzymał Jakub Dutkowski z klasy II. Zapraszamy do galerii. 


ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

1 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. To nietypowe święto zapisało się w szkolnym kalendarzu już kolejny raz z rzędu. Dzień ten obchodzony jest zawsze w pierwszy piątek października. Tradycją było więc to, że członkowie samorządu uczniowskiego rozdali wszystkim uczniom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane buźkiz uśmiechami. Ten miły akcent przygotowały dla nas dziewczynki z klasy VII Marysia Ślusarz oraz Zuzia Smykla. Uśmiechajmy się co dzień, bo to nic nie kosztuje :-). Zapraszamy do galerii. 

  


PROJEKT SP! SERCE I POMOC 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dzisiaj tj. 30 wrzesnia akredytację wstępną do autorskiego projektu Podkarpackiego Kuratora Oświaty SP! SERCE i POMOC.

CELE PROJEKTU

1. Ułatwienie procesu adaptacji do nowej szkolnej rzeczywistości, jaką stanowi przejście z III do IV klasy w zakresie, m.in.: organizacji pracy, metod, wymagań i oczekiwań, zasad oceniania, uwarunkowanych indywidualnymi potrzebami rozwojowymii edukacyjnymi dzieci.

2. Wdrażanie nowych rozwiązań w procesie kształcenia przy zastosowaniu innowacyjnych działań programowych, organizacyjnych lub metodycznych, ukierunkowanych na rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów, a w szczególnościkreatywności, kooperacji, komunikacji i krytycznego myślenia.

3. Partnerstwo w realizacji projektu, w szczególności Rodziców.

4. Współpraca instytucjonalna ukierunkowana na zmianę w celu zapewnienia wsparcia uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Nazwa projektu SP! SERCE i POMOC akcentuje przede wszystkim empatyczne zauważenie tej sytuacji (serce), zrozumienie jej i podjęcie adekwatnych działań (pomoc) przez nauczycieli uczących w klasie IV, które ułatwią adaptację do nowej sytuacji edukacyjnej nie tylko uczniowi, ale także jego rodzicom. Takie podejście ma na celu zminimalizowanie niepowodzeń szkolnych uczniów, podtrzymanie motywacji uczenia sięi zapewnienie poczucia sukcesu każdemu uczniowi.  

Nasza szkoła jest jedną z czterech szkół z powiatu tarnobrzeskiego, która przystąpiła do projektu "SP! SERCE i POMOC" 


WYBORY NOWEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO 

       W minionym tygodniu w naszej szkole trwały przygotowania do wyborów do samorządu uczniowskiego. Zgłoszeni kandydaci przygotowali swoje plakaty wyborcze, na których mogli przekonać naszą szkolną brać, aby to właśnie na nich oddali swój głos. O stanowisko przewodniczącego SU ubiegali się w tym roku szkolnym: Martyna Mrówczyńska z kl. VIII, Zuzia Smykla z kl. VII, Mateusz Ślusarz z kl. VII, Wiktoria Wilk z kl. VIII oraz Paulina Witoń z kl. VIII. W piątek odbyło się głosowanie oraz liczenie głosów. Decyzją uczniów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym została Wiktora Wilk. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.  Zapraszamy do galerii.

 


 PIKNIK RODZINNY 

Dnia 19 września 2021 roku uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszego zespołu wzięli udział w Pikniku Rodzinnym pod hasłem #SZCZEPIMY SIĘ Z KGW w ramach akcji promującej szczepienia przeciw COVID-19. Impreza została zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ślęzakach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach, Sołtysa, Radę Sołecką i OSP w Ślęzakach. Chętni mogli się zaszczepić w specjalnie przygotowanym punkcie. Dodatkowo na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji m.in. miasteczko WORD, instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przejażdżki konne, dmuchańce, malowanie twarzy, stoisko z książkami dla najmłodszych, a także stoisko kulinarne z wyrobami KGW w Ślęzakach i Rady Rodziców oraz zabawa tanecz na z zespołem Braders z Mielca.
Chętni uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych zorganizowanych przez p. Marka Mrzygłóda i p. Grzegorza Koptyrę oraz w konkursie profilaktycznym na temat szczepień przygotowanym przez KGW, we współpracy z p. Agatą Stawiarską, p. Moniką Cichoń i p. Anetą Wilk. Nagrody dla uczestników konkursów ufundowali: Urząd Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim, Sołtys sołectwa Ślęzaki, Fabryka Firanek „Wisan” w Skopaniu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Spółdzielnia Ogrodniczo-Pszczelarska w Tarnobrzegu oraz SKO w Ślęzakach. Zapraszamy do galerii.    


DZIEŃ KROPKI

Dnia 15 września 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To nietypowe święto symbolizuje kreatywność, twórczość oraz wiarę w swoje umiejętności. Tego dnia uczniowie i przedszkolaki ubrali się w kropki, robili pamiątkowe zdjęcia w fotobudce oraz uczestniczyli w zajęciach, których tematem przewodnim była … kropka. Dzień Kropki w naszej szkole przygotował Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. Marzeny Ścipień, natomiast w przedszkolu zajęcia zorganizowały wychowawczynie p. Anna Piątkowska, p. Ewa Hankus, p. Elżbieta Dul, we współpracy z p. Moniką Cichoń, p. Anną Figacz i p. Katarzyną Bartylak. Zapraszamy do galerii

 


 INTEGRACJA ZESPOŁÓW KLASOWYCH 

Dnia 14 września 2021 roku uczniowie klasy III pod opieką swojej wychowawczyni p. Beaty Małodzińskiej oraz p. Marysi Tłuścik-Babuli udali się na ognisko integracyjne na Marki. Wyjazd był dobrą okazją do poznania się i wspólnej zabawy, szczególnie dla dwóch nowych uczniów klasy III. Były kiełbaski, przekąski przygotowane przez rodziców oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. 

Podobnie uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach integracyjnych. Pierwszoklasiści poznali wartości odżywcze owoców i warzyw, a następnie przygotowali pyszne sałatki owocowe. Dzieci miło spędziły czas, dzieląc się swoimi wrażeniami na temat pierwszych dni w nowej szkole. Nad całością czuwała wychowawczyni, p. Krystyna Dryka.  Zapraszamy do galerii

 

 


ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

             W dniach od 20 do 24 września 2021 roku świetliczanie „przygotowywali się” na przyjście JESIENI. W tym czasie zapoznali się z atlasem grzybów – przecież jesień to pora grzybobrania. Wysłuchali również kilku opowiadań o jeżyku i wiewiórce robiących jesienne porządki na podstawie których wykonali prace plastyczne.

             Wychowankowie świetlicy barwy jesieni uchwycili malując farbkami drzewa, które zmieniają kolory swoich liści…. (BS)

Podobnie uczniowie klas I-III przedstawili barwy i uroki JESIENI w pięknych pracach plastyczno-technicznych. 

Również i nasze przedszkolaki na ostatnich zajęciach plastycznych wykonywały jeże i jesienne drzewa pod czujnym okiem p. Ewy Hankus. Zapraszamy do galerii.


 PIKNIK RODZINNY-#SZCZEPIMY SIĘ Z KGW

 


 BEATYFIKACJA NASZEGO PATRONA

 

12 września 2021 roku przeżywaliśmy ważną uroczystość- Beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem ks. Dominka Buckiego w kościele parafialnym w Ślęzakach. Uczniowie naszej szkoły przedstawili piękny montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli najważniejsze fakty z życia Prymasa Tysiąclecia oraz Jego myśli i słowa. Zaprezentowali również wiersze poświęcone osobie ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, a także po raz pierwszy odśpiewali oficjalny hymn naszej szkoły pt. „O Niezłomny Prymasie Tysiąclecia”. Uroczystość została przygotowana przez p. Annę Cieślę, p. Izabelę Skowron, p. Łukasza Jugo i ks. Dominika Buckiego, we współpracy z wychowawcami i nauczycielami naszego zespołu.Zapraszamy do galerii.

 

 

 


TYDZIEŃ Z KARDYNAŁEM WYSZYŃSKIM

             W dniach od 6 do 10 września 2021 roku głównych hasłem przewodnim zajęć świetlicowych była osoba Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tych dniach świetliczanie poznawali bliżej życiorys Wielkiego Polaka poprzez rozwiązywanie tematycznych krzyżówek, rebusów, uzupełnianie luk w zdaniach, zabawę w kalambury czy grę domino. Odważniejsi próbowali rysować portret Kardynała, mniej odważni kolorowali gotowe wydruki.

             Zajęcia wprowadzały uczniów naszego zespołu do uroczystości, która będzie miała miejsce 12 września bieżącego roku, do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. (BS)

 

 

 


NARODOWE CZYTANIE 2021

Narodowe czytanie-akcja zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku. W 2012 roku w całej Polsce odbyło się czytanie lektury „Pana Tadeusza”, w 2013 czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry. W następnych latach czytaliśmy w 2014 roku „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, w 2015 roku  „Lalkę” Bolesława Prusa, w 2016 roku „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicz, w 2017 roku „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, w 2018 roku „Przedwiośnie” Stanisława Żeromskiego, w 2019 roku Nowele polskie, w 2020 roku „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Dnia 6 września 2021 roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania, połączonej z piknikiem szkolnym. Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkaliśmy się, aby wspólnie czytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Dyrektor szkoły, pani Agata Stawiarska odczytała  „Katechizm polskiego dziecka” W.Bełzy. Wybrani uczniowie klasy VII i VIII wcielili się w role głównych bohaterów utworu. Wiktoria Wilk-Pani Dulska, Kornelia Lis-Hanka, Lokatorka-Julia Lis,Maria Ślusarz-HesiaZuzanna Smykla-Mela, Juliasiewiczowa-Martyna Mrówczyńska, Tadrachowa-Paulina Witoń, Mateusz Ślusarz-Zbyszko,Kacper Stępień-Pan Dulski. Następnie odbył się quiz ze znajomości lektury. Po zakończeniu części oficjalnej każdy uczeń otrzymał pamiątkową pieczątkę. Nad całością czuwała p. Anna Cieśla. Zapraszamy do galerii.


 POSIŁEK W SZKOLE - INFORMACJA 

 

 


 INFORMACJA

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie Sandomierskim zawiadamia, iż każde dziecko w szkole i w przedszkolu może skorzystać z posiłków organizowanych w tych placówkach. Niedopuszczalne jest pozostawianie dziecka bez zabezpieczenia mu drugiego śniadania. Odpowiedzialność w tym zakresie spoczywa na rodzicach, którzy przygotowując dziecko do szkoły muszą pamiętać o zapewnieniu młodemu człowiekowi odpowiedniego posiłku.

Zachęcamy do wykorzystania istniejącej bazy stołówek i punktów wydawania posiłków, które oferują Waszym dzieciom pożywny i zdrowy posiłek, dzięki któremu nie będziecie obarczeni wątpliwościami co zje Wasze dziecko. Jako zatroskani o dobro swojego dziecka jesteście świadomi, iż nie watro oszczędzać na jego wyżywieniu, gdyż coraz częstsze problemy zdrowotne dzieci są skutkiem niewłaściwego ich odżywiania.

W roku szkolnym 2021/2022 rodzice mogą starać się o pokrywanie kosztów w ramach dofinansowania za posiłki dzieci
w szkole lub w przedszkolu realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie Sandomierskim. Jednym z warunków do objęcia rodziny tą pomocą jest jej dochód, który nie może przekraczać w danym miesiącu kryterium 792 zł. na osobę w rodzinie.
Do dochodu rodziny nie wliczane są tzw. świadczenia 500+ i 300+. Szczegółowe informacje należy czerpać od pracowników socjalnych osobiście w siedzibie ośrodka, przy ulicy Zamkowej 24B, lub telefonicznie: 15 811 80 10;  607 039 909.


 ZMIANA W HARMONOGRAMIE LEKCJI

Dnia 03.09.2021 r. (PIĄTEK) lekcje będą odbywały się zgodnie z harmonogramem:

Lekcja 1 - 8.00-8.30

Lekcja 2 - 8.40-9.10

Lekcja 3 - 9.20-9.50

Lekcja 4 - 10.00-10.30

lekcja 5 - 10.50-11.20

lekcja 6 - 11.30-12.00

lekcja 7 - 12.10-12.40

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-01
Data publikacji:2021-09-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Artur Durtka
Liczba odwiedzin:1181