Kwiecień

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 lipca 2020
  •  PRACE ŚWIETLICZAN … I NIE TYLKO ICH
  • WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA
  • DZIEŃ ZDROWIA
  • „PODZIĘKOWANIE DLA MEDYKA”
  • PAMIĘTAMY!

PRACE ŚWIETLICZAN … I NIE TYLKO ICH

             Przez ostatni miesiąc uczniowie nie uczęszczali do szkoły. Zajęcia odbywały się zdalnie. Uczniowie nie brali również aktywnego udziału w zajęciach świetlicowych, na których często wykonywali prace plastyczne, i nie tylko.

             Prezentujemy prace wykonane przez uczniów szkoły podstawowej w swoich rodzinnych domach, podczas przerwy w „nauczaniu zdalnym”. Prace poświęcone są następującym hasłom: „Wiosna, ach to TY” oraz „Jajko, kura, baba, mazurek, czyli zwyczaje wielkanocne”.


WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

 

od 9 kwietnia do 14 kwietnia 2020 roku

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi: miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr; zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.


DZIEŃ ZDROWIA

             Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony został przez Światową Organizację Zdrowia i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie.

             W naszym kraju tego dnia obchodzimy dodatkowo również Dzień Pracownika Służby Zdrowia. W tym roku najbardziej widać, jak ważna jest praca Służby Zdrowia.

             Aby podziękować pracownikom medycznym przedszkolaki wykonały „Koszyczki dobrych życzeń”. Mamy nadzieję, że ich życzenia się spełnią…


„PODZIĘKOWANIE DLA MEDYKA”

            Dnia 3 kwietnia 2020 roku z inicjatywy pani pedagog, przy współpracy z wychowawczyniami klas I-III, nasza szkoła włączyła się do akcji „Podziękowanie dla Medyka”. Nasi milusińscy wykonali piękne kwiaty z bibuły lub papieru, serduszka, kartki zawierające podziękowania dla Służby Zdrowia, która toczy nierówną walkę z trudnym przeciwnikiem – koronawirusem.

             DZIĘKUJEMY!!!


PAMIĘTAMY!

             Dnia 2 kwietnia 2020 roku o godzinie 21:37 minęło piętnaście lat od śmierci Wielkiego Polaka. Tego dnia po raz pierwszy od śmierci Karola Wojtyły wierni nie mogli modlić się przy jego grobie w Bazylice Świętego Piotra w Watykanie, ani przy „Oknie papieskim” w Krakowie.

             Dzisiaj, dla nas wszystkich w obliczu zagrożenia koronawirusem nowego znaczenia nabierają programowe słowa pontyfikatu Świętego Jana Pawła II „NIE LĘKAJCIE SIĘ!”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-07-07
Data publikacji:2020-07-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Szewc Beata
Liczba odwiedzin:2316