Maj

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 lipca 2019
  •  TOSTY
  • „RANCZO ALPAKA”
  • JAN PAWEŁ II
  • DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU
  • INWAŁD
  • STUDNIA W CZADZIE
  • W SANDOMIERZU
  • „PRZEDSTAW SWOJEGO MISTRZA”
  • MALI PROGRAMIŚCI
  • KURATORYJNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE
  • „SMACZNIE I ZDROWO”
  • DZIEŃ RODZINY
  • „NAJPIĘKNIEJSZE MIASTA POLSKI”
  • OPATOWSKA KRÓWKA
  • „GMP 2019”
  • „KRÓTKIE NOGI”
  • „WYBIERAMY CZYSTE POWIETRZE”
  • „MAJOWA KROPLA ŻYCIA”
  • „BIEG SIARKOWCA”

TOSTY

            Ostatni raz w bieżącym roku szkolnym, dnia 31 maja 2019 roku, piątoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią p. Ewą Krasoń, spotkali się na zajęciach kulinarnych, które miały za zadanie zintegrować zespół klasowy. Tym razem robili tosty.

             Podczas „pracy” wspominali mijający rok szkolny, opowiadali o swoich wakacyjnych planach, zbliżającym się zakończeniu roku szkolnego i wynikających z tego powodu obaw….


„RANCZO ALPAKA”

             Dnia 30 maja 2019 roku najmłodsi członkowie naszej społeczności szkolnej, przedszkolaki, udali się na wycieczkę do Woli Baranowskiej, na „Ranczo Alpaka”.

             Tam, własnoręcznie karmili alpaki, kozy, króliki oraz obserwowali inne zwierzęta, np. pawie, kangury, koniki.

             Oprócz spotkania „ze zwierzętami”, p. Anna Policht, przygotowała dla naszych milusińskich moc atrakcji: zabawy taneczne, rywalizację sportową, kolorowanki, możliwość własnoręcznie wykonania maskotki, upieczenia kiełbaski na ognisku, itp.

             Wszyscy wycieczkowicze bardzo miło spędzili czas. Każdy znalazł coś dla siebie. Może nie było za ciepło, ale atmosfera podczas zabaw było gorąca….

             Wyjazd na ranczo został zorganizowany przez p. Ewę Hankus przy współpracy z p. Dorotą Kłek, p. Anną Obarą-Fornal oraz p. Małgorzatą Ślęzak.


JAN PAWEŁ II

             Na przełomie kwietnia i maja wychowawcy świetlicy szkolnej, p. Elżbieta Karpińska, p. Iwona Kasza oraz p. Artur Durtka, ogłosili szkolny konkurs plastyczny „Jan Paweł II w oczach dzieci”. Wzięło w nim udział trzynastu uczniów uczęszczających na świetlicę. Na uwagę zasługuje fakt, że swoje prace wykonali samodzielnie.

             Dnia 30 maja 2019 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W wyniku anonimowego głosowania wyłoniono zwycięzców. Zostali nimi:

  • I miejsce zajęła Julia Burzyńska (kl. II),
  • II miejsceMaja Dutkowska (kl. II),
  • III miejsceGabriela Pruś (kl. II).

             Pozostali młodzi artyści również otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz skromne upominki.


DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

             Dnia 28 maja 2019 roku w naszej placówce został zorganizowany Dzień Otwarty Przedszkola.

             Na początku uroczystości pani dyrektor Agata Stawiarska powitała zebranych rodziców oraz dzieci, które od września 2019 roku będą uczęszczać do Publicznego Przedszkola w Ślęzakach. Następnie obecne grupy przedszkolne, pod opieką p. Ewy Hankus i p. Anny Fornal, zaprezentowały krótki program artystyczny, na który składały się wiersze i piosenki.

             Wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy muzyce. Najpierw wykonały układ choreograficzny z kolorowymi rurkami do utworu „Jarzynowa gimnastyka”. Później tańczyły i śpiewały znane piosenki przedszkolne.

             Po słodkim poczęstunku dzieci układały razem puzzle, budowały wieże z klocków, oglądały książki z obrazkami i wspólnie się bawiły. Na koniec przyszłe przedszkolaki otrzymały drobne upominki.

             Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

(aut. Izabela Skowron)


INWAŁD

             Dnia 27 maja 2019 roku drugoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią, p. Beatą Guściorą oraz p. Marią Tłuścik Babulą, uczestniczyli w wycieczce do Parku Miniatur w Inwałdzie.

             Tam mieli możliwość zobaczyć w jednym miejscu miniaturowe budowle charakterystyczne dla Australii, Grecji, Włoch, Polski, Chin, Francji i Meksyku. Nie lada niespodzianką była dla nich lekcja w Piramidzie Tutenchamona.

             Oczywiście, będąc w parku rozrywki nasi milusińscy nie mogli przejść obojętnie obok zjeżdżalni, karuzeli, samochodzików, kina 5D, itp.

             Dzień był dla wycieczkowiczów długi, ale pełen wrażeń. Wszyscy w doskonałych humorach powrócili do swoich domów.


STUDNIA W CZADZIE

             W dniach od 31 marca do 28 kwietnia 2019 roku w naszej placówce trwała zbiórka bezużytecznej, srebrnej i złotej biżuterii zorganizowana przez członków szkolnego koła wolontariatu. Można było przynieść uszkodzony łańcuszek, pierścionek, kolczyk, itp.

             Dnia 24 maja zebrana biżuteria została spakowana i wysłana do Księży Sercanów w Lublinie, którzy zajmują się pomocą krajom afrykańskim. Te pozornie bezwartościowe przedmioty przyczynią się do budowy studni w Czadzie.

             DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W ZBIÓRCE!!!


W SANDOMIERZU

             Dnia 27 maja 2019 roku odbyła się wycieczka do Sandomierza. Wzięli w niej udział uczniowie klasy pierwszej i dzieci z przedszkola pod opieką nauczycieli – p. Krystyny Dryki, p. Elżbiety Obary i rodziców.

             Uczestnicy wyjazdu zwiedzili: Wąwóz Królowej Jadwigi, Kościół św. Jakuba, zbrojownię, Bramę Opatowską oraz Rynek. Bardzo podobało im się na planie serialu „Ojciec Mateusz”. Dzieci podziwiały również uroki Gór Pieprzowych. Ostatnim punktem wycieczki była zabawa w Yupi Parku.

             Wszyscy wrócili do domów trochę zmęczeni, jednak zadowoleni i uśmiechnięci.

(aut. Izabela Skowron)


„PRZEDSTAW SWOJEGO MISTRZA”

             Uczniowie z naszej placówki pod opieką p. Danuty Boczuli wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu 2018”.

             W ramach jej wykonali pracę konkursową w formie filmu, który zawierał wywiad z p. Łukaszem Jugo, nauczycielem muzyki i języka niemieckiego w naszym zespole. Piątoklasiści: Krzysztof Figacz, Kornelia Lis, Martyna Mrówczyńska, Wiktoria Wilk oraz Paulina Witoń uważają, że p. Jugo jest dla nich AUTORYTETEM, osobą godną naśladowania i dlatego zaprosili go do współpracy.

             Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w drugiej połowie maja. Nasi reprezentanci dzięki wywiadowi zajęli I miejsce i w nagrodę wezmą udział w całodniowych zajęciach w „ARCHEZJI – osadzie praOjców” położonej w Ojcowskim Parku Narodowym.


MALI PROGRAMIŚCI

             Najmłodsi członkowie naszej społeczności szkolnej, w maju, próbowali „tworzyć” własne programy komputerowe. W tym celu udali się do sali komputerowej, gdzie w języku programowania scratch, „pisali” swoje pierwsze programy.

             Swoje siły wypróbowali na trzech etapach:

  • układanki – „przeciągnij i upuść” aby utworzyć z fragmentów wskazany obrazek,
  • labiryntu – pomóż ptaszkowi dotrzeć do świnki – układanie drogi z bloczków,
  • labiryntu – pomóż pszczółce dotrzeć do kwiatka, zebrać miód oraz dotrzeć do plastra, aby zrobić miód.

             Wszyscy z dużym zaangażowaniem pracowali. Nikt nie chciał być gorszy. Trzeba podkreślić fakt, że wszyscy wykonali swoje zadania bardzo dobrze.

             Zajęcia zostały zorganizowane przez p. Ewę Krasoń w ramach projektu „Kreatywne przedszkole – twórczy maluch”.


KURATORYJNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

             Co roku Kuratorium Oświaty w Rzeszowie organizuje konkursy przedmiotowe. Przystępuje do nich wielu uczniów, ponieważ umożliwiają zwolnienie z pisania egzaminu ósmoklasisty, czy gimnazjalnego. Ci uczniowie automatycznie otrzymują maksymalną liczbę punktów z poszczególnych przedmiotów.

             W bieżącym roku szkolnym uczniowie z naszego zespołu najlepiej wypadli z geografii. Uczeń klasy ósmej, Michał Ślusarz, pokonał etap szkolny, rejonowy i dotarł do wojewódzkiego.

             Dnia 17 maja 2019 roku Michał otrzymał zaświadczenie, że został laureatem konkursu z geografii.


„SMACZNIE I ZDROWO”

             Dnia 17 maja 2019 roku uczniowie klasy drugiej pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, p. Beaty Guściory, przyrządzali pyszne pasty do chleba z: makreli, warzyw, jajek i oliwek.

             Zajęcia te miały na celu zwrócenie uwagi na zasady zdrowego żywienia, wspólnego przygotowywania oraz spożywania posiłków. Oczywiście, dla wszystkich małych kucharzy najważniejsza była ostatnia część zajęć – wspólna degustacja.


DZIEŃ RODZINY

             15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Święto zostało ustanowione 20 września 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem obchodów jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.

             Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach włączył się do obchodów tego święta aby przypomnieć wartości, jakie prezentuje rodzina. Dlatego samorząd uczniowski przygotował krótką audycję radiową oraz słodką niespodziankę dla całej społeczności szkolnej w postaci cukierków, którymi częstowała rodzinka zagrana przez starszych i najmłodszych adeptów naszej szkoły.

(aut. Marta Marek-Byczek)


„NAJPIĘKNIEJSZE MIASTA POLSKI”

             Klasa druga realizowała klasowy projekt pod hasłem „Najpiękniejsze miasta Polski”, który miał na celu zapoznanie się z historią i zabytkami wybranych miast. Zadanie polegało na wykonaniu plakatów oraz zaprezentowaniu w ciekawy sposób zgromadzonych na nich informacji.

             Podczas jego realizacji uczniowie uczyli się pracy w grupie, doboru odpowiedniej treści i obrazu.

             Podsumowanie pracy milusińskich miało miejsce 14 maja 2019 roku. Ich wychowawczyni, p. Beata Guściora, była pod wrażeniem wykonania zadania przez swoich podopiecznych.


OPATOWSKA KRÓWKA

             Dnia 13 maja 2019 roku uczniowie klasy czwartej oraz klas piątych udali się do Fabryki Krówki w Opatowie. Tam mieli możliwość zobaczyć proces powstawania słodkiego produktu, który zawijany w papierek jest ręcznie. Ale nie tylko!

             Po zwiedzeniu „Krówkolandii” sami, własnoręcznie zawijali pyszny smakołyk oraz pakowali go do pudełeczek. Po ciężkiej pracy czekała na nich Krówkowa Kawiarenka, gdzie zjedli pyszny posiłek.

Następnie udali się na zwiedzanie atrakcji Opatowa. Na dłużej zatrzymali się przy Bramie Warszawskiej, gdzie odbyła się sesja zdjęciowa.

             Wyjazd został zorganizowany przez p. Danutę Boczulę przy współpracy z p. Ewą Krasoń oraz p. Elżbietą Obarą.


„GMP 2019”

             Dnia 8 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Woli Baranowskiej odbyła się XIV edycja, a zarazem ostatnia, gminnego międzygimnazjalnego konkursu matematyczno-przyrodniczego „GMP 2019”.

             Udział w nim wzięła drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Martyna Kopeć, Alessia Polek oraz Bartosz Turbak, która sprawdzała swoją wiedzę z biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki.

             Nasi reprezentanci zajęli I miejsce.


„KRÓTKIE NOGI”

             Dnia 7 maja 2019 roku w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk „Zielony Melonik”, który zaprezentował spektakl pt. „Krótkie nogi”.

             Bohaterem przedstawienia jest rozkapryszony książę Karolek, który nie przepadał za szkoła i miał dość wypełniania królewskich obowiązków. Za namową kolegów postanowił zrobić sobie wagary. Jakie były tego konsekwencje? Tego dowiedzieli się młodzi widzowie…

             Dzięki udziałowi w spektaklu przedszkolaki oraz uczniowie klas I-II dowiedzieli się, że nie należy ulegać namowom kolegów oraz, że kłamstwo ma krótkie nogi i prawda zawsze na wierzch wypływa.

             Spotkanie z teatrem zostało zorganizowane przez wychowawczynie przedszkolaków oraz klas I-II.


„WYBIERAMY CZYSTE POWIETRZE”

             Dnia 7 maja 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbyła się XIX edycja gminnego konkursu „Piosenki i poezji ekologicznej” pod hasłem „Wybieramy czyste powietrze” zorganizowanego przez Zespół Szkół w Baranowie Sandomierskim.

             Udział w nim wzięli uczniowie z naszego zespołu pod opieką p. Anny Cieśli, p. Izabeli Skowron oraz p. Łukasza Jugo.

             W zmaganiach recytatorów z klas IV-VI szkoły podstawowej II miejsce zajęła Patrycja Cebula (kl. VI) za recytację wiersza „Piękno polskiej ziemi”.

             Za wykonanie utworu „Moja Planeta” w kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych I miejsce zajął zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Julia Burlikowska (kl. Vb), Konrad Burzyński (kl. VII), Jakub Foc (kl. Vb), Kornelia Lis (Vb), Zuzanna Malinowska (kl. VII), Martyna Mrówczyńska (kl. Va), Hubert Myszka (kl. VII), Bartłomiej Obara (kl. VII), Bartłomiej Ślusarz (kl. VII), Mateusz Ślusarz (kl. IV), Szymon Ślusarz (kl. VII) oraz Wiktoria Wilk (kl. Vb).


„MAJOWA KROPLA ŻYCIA”

             Dnia 5 maja 2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pod hasłem „Majowa kropla życia” zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim.

             Reprezentant naszej szkoły, uczeń klas IV, Bartosz Tomczyk zajął w nim I miejsce.


„BIEG SIARKOWCA”

             Dnia 5 maja 2019 roku odbyła się XXXIX edycja Tarnobrzeskiego „Biegu Siarkowca” im. Kazimierza Sławka. Udział w nim wzięli uczniowie z naszej placówki.

            Nasz reprezentantka, Patrycja Cebula, uczennica klasy VI w biegu na 1000 metrów w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce.

             Ponadto w biegu charytatywnym „Biegamy dla Kornelki” na 2000 metrów udział wzięli: Julia Burlikowska (kl. Vb), Szymon Kasza (kl. Vb), Martyna Mrówczyńska (kl. Va), Zofia Węgrzyńska (kl. Vb) oraz Paulina Witoń (kl. Vb).

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-18
Data publikacji:2019-07-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Szewc Beata
Liczba odwiedzin:3120