Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślęzakach

Najnowsze aktualności

 „LATO W SŁOIKU ZAMKNIĘTE, CZYLI DARY JESIENI”

             W dniach od 18 do 22 października 2021 roku na świetlicy poruszane były zagadnienia dotyczące zdrowego odżywiania zgodnie z hasłem „Jestem tym, co jem”.

             Wykorzystując „dary jesieni” uczniowie swobodnie wypowiadali się o „witaminach”, które możemy znaleźć w sadzie, w ogrodzie czy w lesie. Ponadto wykonywali prace plastyczno-techniczne prezentujące owoce oraz warzywa, które niektórzy własnoręcznie zrywali, wykopywali, zbierali…. Co odważniejsi tworzyli własne menu, zgodnie z zasadą „Wiem, co jem!” (BS)


  KONKURS WIEDZY O SEJMIE 

19 października 2021 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbył się konkurs wiedzy o Sejmie. Organizatorem konkursu był Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego we  współpracy z posłem Zbigniew Chmielowcem. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII Paulina Witoń, która zajęła I miejsce. Konkurs został poprzedzony prezentacją, która była wirtualnym zwiedzaniem Sejmu i Senatu.

 

 

 

 

 

  


 XV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ ON LINE  

Szanowni Nauczyciele muzyki, języków obcych, drodzy Uczniowie! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w „XV Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej – on-line”.

Regulamin Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej on-line:

Zespół Szkolno–Przedszkolny w Ślęzakach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XV Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej – on-line.

Uczestnicy:
Zapraszamy uczniów do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych:
• I kategoria – klasy IV-VI;
• II kategoria – klasy VII-VIII;
• III kategoria – uczniowie szkoły średniej.

Warunki udziału w konkursie:
Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie on-line za pomocą dysku Google na adres poczty piosenkaobcojezyczna@interia.pl do 3 listopada 2021 roku wypełnionej karty uczestnika, klauzuli RODO oraz jednego nagrania w dowolnym języku obcym w formacie wyłącznie audiowizualnym mp4 (filmik można nagrać telefonem komórkowym). Nagranie nie może być obrabiane (przerabiane dźwiękowo i obrazowo, montowane studyjnie). Piosenka nagrana w warunkach domowych, w dowolnym języku, cover lub własny utwór.
Jury konkursowe po wysłuchaniu nagrań wyłoni zwycięzców i nagrodzi cennymi nagrodami rzeczowymi. Wyniki konkursu opublikujemy na naszym szkolnym facebooku, stronie szkoły 8 listopada 2021 r.

Kryteria oceny i nagrody:
Dobór osób do jury zostanie przeprowadzony z uwzględnieniem niezbędnego doświadczenia tych osób w danym temacie. W skład jury wchodzić będą muzycy oraz nauczyciele języków obcych.

Jury oceniać będzie: walory głosowe, interpretację, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru dostosowany do wieku uczestnika, dykcję, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe. 

Karta zgłoszenia Regulamin konkursu


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 października 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia - wspomnienie o Janie Pawle II, połączona z Dniem Komisji Edukacji Narodowej.
Uczniowie klasy IV wcielili się w role prezenterów telewizyjnych i przeprowadzali wywiad z zaproszonymi gośćmi. Pani Dyrektor, nauczyciele, rodzice oraz emerytowani pracownicy przedstawili rożne historie związane z Ojcem Świętym, a także osobiste wspomnienia z pielgrzymek Papieża do Polski. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy ulubione pieśni papieża "Barka" oraz "Abba Ojcze". Montaż słowno - muzyczny przygotowała p. Anna Cieśla i p. Izabela Skowron, we współpracy z p. Łukaszem Jugo oraz wychowawcami klas I-III.

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej były życzenia, kwiaty i własnoręcznie robione prezenty. Również Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Agnieszka Figacz, w imieniu rodziców złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.

Pani Dyrektor, Agata Stawiarska, uroczyście wręczyła nagrody Dyrektora. W tym roku szkolnym nagrody otrzymali: p. Wiesław Bajdas, p. Anna Cieśla, p. Krystyna Dryka, p. Elżbieta Dul, p. Artur Durtka, p. Łukasz Jugo, p. Izabela Skowron oraz p. Beata Szewc. Nagrodę Burmistrza za pracę na rzecz uczniów i szkoły otrzymała p. Beata Guściora.

Nasze przedszkolaki także świętowały Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wychowawczynie wraz z dziećmi przygotowały krótki skecz, piosenki, a także laurki dla każdego pracownika przedszkola. Zapraszamy do galerii.  


„PODKARPACKA KULTURA DLA PRZEDSZKOLAKÓW”

W ostatnim czasie nasze przedszkolaki wzięły udział w programie edukacyjnym pod nazwą „Podkarpacka kultura dla przedszkolaków”. Celem projektu było wzbudzenie wśród najmłodszych zainteresowania dziedzictwem kulturowym, budowanie ich tożsamości z regionem, kształtowanie potrzeby uczestniczenia w kulturze, poznanie różnorodności dziedzictwa kulturowego na Podkarpaciu oraz nauka podstawowych terminów z dziedziny kultury. Dnia 8 października 2021 roku dzieci wzięły udział w przeglądzie artystycznym w Baranowie Sandomierskim, podczas którego zaprezentowały wiersze z Mini-przewodników pt. „Podkarpackie wędrówki”. W grupie starszej był to wiersz pt. „Muzeum-Zamek w Łańcucie” i „Jezioro Solińskie”, grupa młodsza zaś zaprezentowała wiersz pt. „Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej” i „Rymanów Zdrój”. Zapraszamy do galerii 


 DZIEŃ DRZEWA

W  dniu 12 paźdzernika uczniowie naszej szkoły przyłączyli się  do obchodów Dnia Drzewa. Każda klasa wylosowała gatunek drzewa i przygotowała własny kącik miłośników tego gatunku.
Klasa I zaprezentowała świerka, klasa II przygotowała kącik topoli, klasa III zaprezentowała brzozę, klasa IV  wylosowała lipę,.W klasie V w kąciku miłośników zagościł dąb, klasa VII przygotowała kącik klonu, a klasa VIII zaprezentowała kasztanowca i sosnę. 

Nad całością czuwała p. Magdalena Pluta-Ślusarz i p. Elżbieta Dul a także wychowawcy klas.

 Również nasze przedszkolaki wzięły udział w obchodach Dnia Drzewa. Dzieci poznały budowę drzewa, dowiedziały się jaką rolę drzewo pełni w życiu człowieka, utrwaliły nazwy drzew, podział drzew na liściaste i iglaste. W poznaniu zagadnień pomogły dzieciom kolorowe ilustracje, plansze i film edukacyjny.  Dzieci poznały piosenkę pt. ”Drzewa to zdrowie” i „Kolorowe Listki”. 

Dzień Drzewa w przedszkolu zorganizowały p. Anna Piątkowska, p. Ewa Hankus, p. Elzbieta Dul we współpracy z p.Anną Figacz i p.Katarzyną Bartylak.

Zapraszamy do galerii.  

 


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W tym wyjątkowym dniu z serca:

dziękujemy za naukę i porady;

dziękujemy za to, że nigdy nie mówicie, że nie damy rady;

dziękujemy za cierpliwość i nienaganną uczciwość;

dziękujemy za wsparcie.

Świetliczanie


 KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI "JESIEŃ"

          Dnia 11 października uczniowie klasy II wzięli udział w  klasowym konkursie recytatorskim pod hasłem "Jesień„. Młodzi artysci recytowali wiersze o jesieni.  I miejsce zdobyła Nadia Kraciuk za piękną recytację wiersza "Dwa wiatry", II nagroda powędrowała do Jakuba Dutkowskiego, a III do Jasia Gnata.

Zapraszamy do galerii.  

 


 ROWEROWA WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA

             Dnia 11 października 2021 roku siódmoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią, p. Elżbietą Dul oraz p. Beatą Szewc, udali się na wycieczkę rowerową do Nowej Dęby.

             Rowerowa trasa wycieczki prowadziła:

  • ścieżką edukacyjną „Rozalin” – zatrzymując się przy tablicach informacyjnych zapoznali się z drzewostanem, zwierzętami zamieszkującymi tutejsze lasy oraz poznali ich funkcje. Jadąc rowerami podawali nazwy mijanych drzew – tym samym wycieczkowicze nawiązali do Światowego Dnia Drzewa obchodzonego w minioną niedzielę;
  • „Otwartymi Krajobrazami” – hasłem, które Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ustanowiła Dzień Krajobrazu, obchodzony 20 października. Siódmoklasiści robili zdjęcia oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi otoczenia;
  • placem majora Gryczmana – uczniowie poznali historię życia majora.

             Aby uzupełnić spalone kalorie wycieczkowicze zatrzymali się w pizzerii, a następnie udali się nad zalew, aby pospacerować. Nie mogli podarować sobie zabawy na pobliskim placu zabaw…. Czas minął bardzo szybko i trzeba było wrócić do domów rodzinnych…. (BS)


 DZIEŃ CHŁOPAKA

             Dnia 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Jest to wspaniała okazja do tego, aby obdarować osoby płci męskiej z naszego otoczenia większym lub mniejszym prezentem.

             Miłą niespodziankę swoim kolegom z klasy sprawiły uczennice klasy czwartej. We współpracy z wychowawcą, p. Krzysztofem Sałkiem oraz rodzicami, przygotowały dla swoich PANÓW pyszną przekąskę – pizzę za którą chłopcy przepadają, i nie tylko.

        Oczywiście, dziewczęta również przyłączyły się do wspaniałej uczty. (BS)


WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI KOLEJNA EDYCJA

Szanowni Rodzice, drodzy mieszkańcy naszej gminy, nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci. Elektrośmieci można dostarczać od 18 października do 8 listopada 2021 roku na specjalnie przygotowane do tego miejsce na podwórku szkolnym w godzinach dopołudniowych 10:00-13:00 i popołudniowych 15:00-17:30.

Szczegółowy wykaz sprzętów jakie będą przyjmowane są dostępne tutaj

 

 

 

 

   


ZWIERZĘTA NASZYMI PRZYJACIÓŁMI

             W dniach od 4 do 8 października 2021 roku hasło przewodnie tygodnia brzmiało „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi”. W trakcie jego trwania świetliczanie odkrywali wiele ciekawostek na temat życia zwierząt, dlaczego tworzy się rezerwaty dla nich i gdzie, jak dbać o swojego czworonożnego pupila.

             W nawiązaniu do Światowego Dnia Zwierząt wychowankowie świetlicy wykonali prace plastyczno-techniczne dotyczące życia dzikich i domowych zwierząt. (BS)


AKCJA „SZAFOWANIE”

             W dniach od 20 września do 4 października 2021 roku w naszej placówce trwała zbiórka maskotek dla chorego na SMA Bartusia z Sandomierza nad przebiegiem której czuwali członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

             Dnia 6 października zebrane „przytulaki” zostały zawiezione na plac przed Starostwo w Sandomierzu. Stamtąd odebrała je firma współpracująca z Fundacją „Po Pierwsze”.

             DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI CHOREMU BARTKOWI!!! SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO P. MARKA MRZYGŁÓDA, KTÓRY DOŁOŻYŁ DO ZBIÓRKI DUŻĄ „CEGIEŁKĘ”!!! (BS)


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

             Dnia 1 października 2021 roku nasza placówka wzięła udział w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanym przez KARTY GRABOWSKIEGO. Tego dnia uczniowie klas III-VIII pisali egzamin z tabliczki mnożenia, zaś uczniowie klas I-II egzamin z dodawanie i odejmowania.

             Pomyślnie zdali egzamin i uzyskali tytuł „EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA” następujące osoby: Karol Babiuch (kl. III), Marta Baracz (kl. I), Oliwia Bartylak (kl. I), Emilia Dryka (kl. III), Jakub Dutkowski (kl. II), Adam Figacz (kl. V), Karol Giza (kl. II), Mikołaj Kaczak (kl. II), Antoni Kadecki (kl. IV), Jan Kadecki (kl. V), Aleksandra Marek (kl. IV), Daniel Marek (kl. III), Weronika Marek (kl. IV), Wiktoria Merklinger (kl. I), Wojciech Merklinger (kl. IV), Kinga Nowak (kl. V), Mateusz Rozmus (kl. II), Weronika Rzeszut (kl. II), Amelia Serwan (kl. V), Martyna Serwan (kl. II), Maria Smykla (kl. IV), Zuzanna Smykla (kl. VII), Julian Stawowy (kl. II), Patryk Stawowy (kl. II), Wiktor Stawowy (kl. VIII), Lena Sudoł (kl. II), Maria Ślusarz (kl. VII), Mateusz Ślusarz (kl. VII), Wiktoria Wasylkiewicz (kl. I), Wiktoria Wilk (kl. VIII), Paulina Witoń (kl. VIII), Patryk Żarów (kl. VII), Radosław Żmuda (kl. III).

             Zwycięzcy, oprócz certyfikatów dostali drobne upominki rzeczowe, pozostali zostali poczęstowani słodyczami. (BS)


DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września obchodzimy co roku Dzień Chłopaka - święto panów, tych małychi dużych. Samorząd Uczniowski ogłosił ten dzień pod hasłem: "Dzień chłopaka dniem krawata". Każdy mógł zatem założyć w tym dniu krawat i jak się okazało nie tylko panowie stanęli na wysokości zadania, ale również dziewczynki chętnie założyły krawaty. Ponadto uczennice klasy V rozdali męskiej części naszej szkolnej społeczności "odznaki dla super chłopaka". Aby dopełnić obchody dnia chłopaka, przez radiowęzeł popłynęły serdeczne życzenia.  Zapraszamy do galerii.     


 „JESIENNE LIŚCIE”

             W dniach od 27 września do 1 października 2021 roku świetliczanie wykonywali prace plastyczno-techniczne dotyczące PANI JESIENI. Motywem przewodnim tych prac były „Jesienne liście”.

             Wychowankowie świetlicy wykonywali prace przyklejając liście, które opadły z drzew lub odbijając je z wykorzystaniem farb plakatowych oraz kredek woskowych. W ten sposób powstały piękne, jesienne obrazy. (BS)


OGNISKO INTEGRACYJNE

             Dnia 28 września 2021 roku piątoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią p. Ewą Krasoń, przy współpracy z p. Agnieszką Figacz oraz p. Beatą Szewc, uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Kaczaków. Tam, obok remizy strażackiej, piekli kiełbaski, ziemniaki, grali w gry zespołowe, planszowe, próbowali swoich sił w tańcu….

             Był to czas podczas, którego mogli swobodnie porozmawiać, pośmiać się, pobawić. Te swobodne chwile sprawiły piątoklasistom dużo frajdy. (BS)


SPEŁNIAMY MARZENIE

             Spełniając marzenie chorej na glejaka, trzyletniej Blanki, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali dla niej kartki urodzinowe. Ich motywem przewodnim były dinozaury, których dziewczynka jest wielką fanką.

             „Dinozaurowe” kartki wykonały: Zuzanna Bereska (kl. IV), Maja Dutkowska (kl. V), Adrianna Malinowska (kl. V), Aleksandra Marek (kl. IV) oraz Zuzanna Smykla (kl. VII).

             Dnia 27 września 2021 roku kartki zostały wysłane do Blanki. (BS)


 EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 30 września w naszym zespole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji wśród uczniów klas IV-VIII przeprowadzony został konkurs czytelniczy na najlepszego Native Reader'a. Zwycięzcami konkursu zostały: Zuzanna Bereska z kl. IV
w historyjce "Ted in a red bed", Zuzanna Smykla z kl. VII w historyjce "The magic box" oraz Maria Ślusarz z kl. VII w historyjce "Bridget Fidget". Dodatkowo chętni uczniowie mogli uczestniczyć w teście z wiedzy o krajach europejskich. Najlepiej poradziła sobie drużyna w składzie: Krzysztof Figacz, Kacper Stępień oraz Jakub Foc. Konkurs przygotowały p. Maria Tłuścik-Babula oraz p. Danuta Boczula.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klas I-III wybrali się w wirtualną podróż do Ukrainy, Danii i Portugalii, pod czujnym okiem p. Krystyny Dryki, p. Beaty Guściory oraz p. Beaty Małodzińskiej. Następnie uczniowie odwiedzili szkolną bibliotekę, gdzie p. Anna Cieśla zapoznała ich z propozycją ciekawych książek zagranicznych pisarzy. Na koniec uczestniczyli w teście wiedzy o krajach obcojęzycznych, który przeprowadziły uczennice kl. 8 - Wiktoria Wilk i Julia Burlikowska.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok. Zapraszamy do galerii.   


 KONKURS PLASTYCZNY NA "Najlepszą Promocję Sczepień Przeciw COVID-19"

W ubiegłym tygodniu ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego na "Najlepszą Promocję Szczepień Przeciw COVID-19" ogłoszonego przez Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Zadaniem uczestników było wykonanie prac plastycznych, plakatów, ulotek lub dzieł przestrzennych zachęcających mieszkańców do szczepienia się przeciw COVID-19.

W naszej szkole lista laureatów przedstawia się następująco:

kategoria klas I-IV:
I miejsce – Lena Sudoł (klasa II),

IImiejsce – Emilia Dryka (klasa III),

III miejsce – Nadia Kraciuk (klasa II).

kategoria klasy V-VIII:

I miejsce – Patryk Bałata (klasa VII),

II miejsce – Julia Bałata (klasa V),

III miejsce – Gabriela Pruś (klasa V).

Wyróżnienie otrzymał Jakub Dutkowski z klasy II. Zapraszamy do galerii. ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

1 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. To nietypowe święto zapisało się w szkolnym kalendarzu już kolejny raz z rzędu. Dzień ten obchodzony jest zawsze w pierwszy piątek października. Tradycją było więc to, że członkowie samorządu uczniowskiego rozdali wszystkim uczniom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane buźkiz uśmiechami. Ten miły akcent przygotowały dla nas dziewczynki z klasy VII Marysia Ślusarz oraz Zuzia Smykla. Uśmiechajmy się co dzień, bo to nic nie kosztuje :-). 

 

Zapraszamy do galerii.    


PROJEKT SP! SERCE I POMOC 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dzisiaj tj. 30 wrzesnia akredytację wstępną do autorskiego projektu Podkarpackiego Kuratora Oświaty SP! SERCE i POMOC.

CELE PROJEKTU

1. Ułatwienie procesu adaptacji do nowej szkolnej rzeczywistości, jaką stanowi przejście z III do IV klasy w zakresie, m.in.: organizacji pracy, metod, wymagań i oczekiwań, zasad oceniania, uwarunkowanych indywidualnymi potrzebami rozwojowymii edukacyjnymi dzieci.

2. Wdrażanie nowych rozwiązań w procesie kształcenia przy zastosowaniu innowacyjnych działań programowych, organizacyjnych lub metodycznych, ukierunkowanych na rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów, a w szczególnościkreatywności, kooperacji, komunikacji i krytycznego myślenia.

3. Partnerstwo w realizacji projektu, w szczególności Rodziców.

4. Współpraca instytucjonalna ukierunkowana na zmianę w celu zapewnienia wsparcia uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Nazwa projektu SP! SERCE i POMOC akcentuje przede wszystkim empatyczne zauważenie tej sytuacji (serce), zrozumienie jej i podjęcie adekwatnych działań (pomoc) przez nauczycieli uczących w klasie IV, które ułatwią adaptację do nowej sytuacji edukacyjnej nie tylko uczniowi, ale także jego rodzicom. Takie podejście ma na celu zminimalizowanie niepowodzeń szkolnych uczniów, podtrzymanie motywacji uczenia sięi zapewnienie poczucia sukcesu każdemu uczniowi.  

Nasza szkoła jest jedną z czterech szkół z powiatu tarnobrzeskiego, która przystąpiła do projektu "SP! SERCE i POMOC" 


WYBORY NOWEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO 

W minionym tygodniu w naszej szkole trwały przygotowania do wyborów do samorządu uczniowskiego. Zgłoszeni kandydaci przygotowali swoje plakaty wyborcze, na których mogli przekonać naszą szkolną brać, aby to właśnie na nich oddali swój głos. O stanowisko przewodniczącego SU ubiegali się w tym roku szkolnym: Martyna Mrówczyńska z kl. VIII, Zuzia Smykla z kl. VII, Mateusz Ślusarz z kl. VII, Wiktoria Wilk z kl. VIII oraz Paulina Witoń z kl. VIII. W piątek odbyło się głosowanie oraz liczenie głosów. Decyzją uczniów przewodniczącym samorząd uczniowskiego w tym roku szkolnym została Wiktora Wilk. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy. 


 PIKNIK RODZINNY 

Dnia 19 września uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszego zespołu wzięli udział w Pikniku Rodzinnym pod hasłem #SZCZEPIMY SIĘ Z KGW w ramach akcji promującej szczepienia przeciw COVID-19. Impreza została zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ślęzakach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach, Sołtysa, Radę Sołecką i OSP w Ślęzakach. Chętni mogli się zaszczepić w specjalnie przygotowanym punkcie. Dodatkowo na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji m.in. miasteczko WORD, instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przejażdżki konne, dmuchańce, malowanie twarzy, stoisko z książkami dla najmłodszych, a także stoisko kulinarne z wyrobami KGW w Ślęzakach i Rady Rodziców oraz zabawa tanecz na z zespołem Braders z Mielca.
Chętni uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych zorganizowanych przez p. Marka Mrzygłóda i p. Grzegorza Koptyrę oraz w konkursie profilaktycznym na temat szczepień przygotowanym przez KGW, we współpracy z p. Agatą Stawiarską, p. Moniką Cichoń i p. Anetą Wilk. Nagrody dla uczestników konkursów ufundowali: Urząd Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim, Sołtys sołectwa Ślęzaki, Fabryka Firanek „Wisan” w Skopaniu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Spółdzielnia Ogrodniczo-Pszczelarska w Tarnobrzegu oraz SKO w Ślęzakach. Zapraszamy do galerii.    


DZIEŃ KROPKI

Dnia 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To nietypowe święto symbolizuje kreatywność, twórczość oraz wiarę w swoje umiejętności. Tego dnia uczniowie i przedszkolaki ubrali się w kropki, robili pamiątkowe zdjęcia w fotobudce oraz uczestniczyli w zajęciach, których tematem przewodnim była … kropka. Dzień Kropki w naszej szkole przygotował Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. Marzeny Ścipień, natomiast w przedszkolu zajęcia zorganizowały wychowawczynie p. Anna Piątkowska, p. Ewa Hankus, p. Elżbieta Dul, we współpracy z p. Moniką Cichoń, p. Anną Figacz i p. Katarzyną Bartylak. Zapraszamy do galerii


 INTEGRACJA ZESPOŁÓW KLASOWYCH 

Dnia 14 września uczniowie klasy III pod opieką swojej wychowawczyni p. Beaty Małodzińskiej oraz p. Marysi Tłuścik-Babuli udali się na ognisko integracyjne na Marki. Wyjazd był dobrą okazją do poznania się i wspólnej zabawy, szczególnie dla dwóch nowych uczniów klasy III. Były kiełbaski, przekąski przygotowane przez rodziców oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. 

Podobnie uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach integracyjnych. Pierwszoklasiści poznali wartości odżywcze owoców i warzyw, a następnie przygotowali pyszne sałatki owocowe. Dzieci miło spędziły czas, dzieląc się swoimi wrażeniami na temat pierwszych dni w nowej szkole. Nad całością czuwała wychowawczyni, p. Krystyna Dryka.  Zapraszamy do galerii


ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

             W dniach od 20 do 24 września 2021 roku świetliczanie „przygotowywali się” na przyjście JESIENI. W tym czasie zapoznali się z atlasem grzybów – przecież jesień to pora grzybobrania. Wysłuchali również kilku opowiadań o jeżyku i wiewiórce robiących jesienne porządki na podstawie których wykonali prace plastyczne.

             Wychowankowie świetlicy barwy jesieni uchwycili malując farbkami drzewa, które zmieniają kolory swoich liści…. (BS)

Podobnie uczniowie klas I-III przedstawili barwy i uroki JESIENI w pięknych pracach plastyczno-technicznych. 

Również i nasze przedszkolaki na ostatnich zajęciach plastycznych wykonywały jeże i jesienne drzewa pod czujnym okiem p. Ewy Hankus. Zapraszamy do galerii.


 PIKNIK RODZINNY-#SZCZEPIMY SIĘ Z KGW

 

 


 BEATYFIKACJA NASZEGO PATRONA

 

12 września 2021 roku przeżywaliśmy ważną uroczystość- Beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej mszy świętej sprawowanej pod przewodnictwem ks. Dominka Buckiego w kościele parafialnym w Ślęzakach. Uczniowie naszej szkoły przedstawili piękny montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli najważniejsze fakty z życia Prymasa Tysiąclecia oraz Jego myśli i słowa. Zaprezentowali również wiersze poświęcone osobie ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, a także po raz pierwszy odśpiewali oficjalny hymn naszej szkoły pt. „O Niezłomny Prymasie Tysiąclecia”. Uroczystość została przygotowana przez p. Annę Cieślę, p. Izabelę Skowron, p. Łukasza Jugo i ks. Dominika Buckiego, we współpracy z wychowawcami i nauczycielami naszego zespołu.Zapraszamy do galerii.


TYDZIEŃ Z KARDYNAŁEM WYSZYŃSKIM

             W dniach od 6 do 10 września 2021 roku głównych hasłem przewodnim zajęć świetlicowych była osoba Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tych dniach świetliczanie poznawali bliżej życiorys Wielkiego Polaka poprzez rozwiązywanie tematycznych krzyżówek, rebusów, uzupełnianie luk w zdaniach, zabawę w kalambury czy grę domino. Odważniejsi próbowali rysować portret Kardynała, mniej odważni kolorowali gotowe wydruki.

             Zajęcia wprowadzały uczniów naszego zespołu do uroczystości, która będzie miała miejsce 12 września bieżącego roku, do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego. (BS)


NARODOWE CZYTANIE 2021

Narodowe czytanie-akcja zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku. W 2012 roku w całej Polsce odbyło się czytanie lektury „Pana Tadeusza”, w 2013 czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry. W następnych latach czytaliśmy w 2014 roku „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, w 2015 roku  „Lalkę” Bolesława Prusa, w 2016 roku „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicz, w 2017 roku „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, w 2018 roku „Przedwiośnie” Stanisława Żeromskiego, w 2019 roku Nowele polskie, w 2020 roku „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Dnia 6 września 2021 roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania, połączonej z piknikiem szkolnym. Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkaliśmy się, aby wspólnie czytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Dyrektor szkoły, pani Agata Stawiarska odczytała  „Katechizm polskiego dzieckaW.Bełzy. Wybrani uczniowie klasy VII i VIII wcielili się w role głównych bohaterów utworu. Wiktoria Wilk-Pani Dulska, Kornelia Lis-Hanka, Lokatorka-Julia Lis,Maria Ślusarz-Hesia, Zuzanna Smykla-Mela, Juliasiewiczowa-Martyna Mrówczyńska, Tadrachowa-Paulina Witoń, Mateusz Ślusarz-Zbyszko,Kacper Stępień-Pan Dulski. Następnie odbył się quiz ze znajomości lektury. Po zakończeniu części oficjalnej każdy uczeń otrzymał pamiątkową pieczątkę. Nad całością czuwała p. Anna Cieśla. Zapraszamy do galerii.


 

POSIŁEK W SZKOLE - INFORMACJA 

 

 


 INFORMACJA

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie Sandomierskim zawiadamia, iż każde dziecko w szkole i w przedszkolu może skorzystać z posiłków organizowanych w tych placówkach. Niedopuszczalne jest pozostawianie dziecka bez zabezpieczenia mu drugiego śniadania. Odpowiedzialność w tym zakresie spoczywa na rodzicach, którzy przygotowując dziecko do szkoły muszą pamiętać o zapewnieniu młodemu człowiekowi odpowiedniego posiłku.

Zachęcamy do wykorzystania istniejącej bazy stołówek i punktów wydawania posiłków, które oferują Waszym dzieciom pożywny i zdrowy posiłek, dzięki któremu nie będziecie obarczeni wątpliwościami co zje Wasze dziecko. Jako zatroskani o dobro swojego dziecka jesteście świadomi, iż nie watro oszczędzać na jego wyżywieniu, gdyż coraz częstsze problemy zdrowotne dzieci są skutkiem niewłaściwego ich odżywiania.

W roku szkolnym 2021/2022 rodzice mogą starać się o pokrywanie kosztów w ramach dofinansowania za posiłki dzieci
w szkole lub w przedszkolu realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie Sandomierskim. Jednym z warunków do objęcia rodziny tą pomocą jest jej dochód, który nie może przekraczać w danym miesiącu kryterium 792 zł. na osobę w rodzinie.
Do dochodu rodziny nie wliczane są tzw. świadczenia 500+ i 300+. Szczegółowe informacje należy czerpać od pracowników socjalnych osobiście w siedzibie ośrodka, przy ulicy Zamkowej 24B, lub telefonicznie: 15 811 80 10;  607 039 909.


 

ZMIANA W HARMONOGRAMIE LEKCJI

Dnia 03.09.2021 r. (PIĄTEK) lekcje będą odbywały się zgodnie z harmonogramem:

Lekcja


1.  8:00 - 8:30

2. 8:40- 9:10

3. 9:20 - 9:50

4. 10:00 - 10:30

5. 10:50 - 11:20

6. 11:30 - 12:00

7. 12:10 - 12:40


O godzinie 10:30 będzie obiad dla uczniów z niego korzystających. Odjazd autobusu o 12:15. Pozostałe kursy autobusu pozostają bez zmian.


 

NOWY ROK SZKOLNY

Tradycyjnie 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W naszej placówce rok szkolny 2021/2022 rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną przez ks. Proboszcza Dominika Buckiego w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ślęzakach. Po niej cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej. Tam odbyła się prezentacja sztandaru oraz odśpiewanie hymnu narodowego. Tego dnia  uczeń z naszej placówki, Krzysztof Figacz przypomniał krótki rys historyczny upamiętniający wybuch II wojny światowej, przygotowany przez p. Ewę Krasoń. Następnie Pani Dyrektor Agata Stawiarska przybliżyła wszystkim zgromadzonym wytyczne, związane z reżimem sanitarnym opracowanym przez MEN, MZ i GIS. Po przekazaniu spraw organizacyjnych Pani Dyrektor oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Figacz życzyły rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom dobrej pracy i wzajemnej współpracy w nowym roku szkolnym. Zapraszamy do galerii.

W bieżącym roku szkolnym nowymi wychowawcami zostali:

p. Krystyna Dryka kl. I

p. Krzysztof Sałek kl.IV