Jesteś tutaj: Start / Przedszkole

Przedszkole

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Dziecko jest zapowiadającą się zorzą człowieczeństwa,
istotą chłonną i ciekawą wielkiego świata ludzi"

 

                                                                   S. Szuman


 

 

 

Aktualności

 


 

Słodko, Zdrowo, Pysznie 

14 czerwca 2021 r. nasze przedszkolaki ze starszej grupy przygotowały pyszną sałatkę owocową. Jesteście ciekawi jak Im poszło ? Zobaczcie sami. Więcej zdjęć możecie Państwo zobaczyć w Galerii.

 


9 czerwca - ,,Dzień Przyjaźni"

 

Przyjaciel to ktoś wyjątkowy, potrzebny, kochany, ktoś kto nam pomoże,pobawi się ,wysłucha i pocieszy ,gdy nam jest smutno i źle. Nasi milusińscy też mają przyjaciół. ,,Mój przyjaciel...,, w pracach przedszkolnych starszaków.

Więcej zdjęć możecie Państwo zobaczyć w Galerii.

 


 Przedszkolny ocean

 Ocean to piękny, barwny świat. Dlatego trzeba o niego dbać i szanować. Z okazji zbliżających się wakacji i Dnia Oceanów maluszki wykonały piękną, kolorową prace plastyczną odzwierciedlającą skrawek podwodnego świata. 

Więcej zdjęć możecie Państwo zobaczyć w Galerii.


Dzień Mamy i Taty

Mamo, Tato, dziękujemy dzisiaj bardzo za to, ze jesteście i zawsze będziecie kochać nas najbardziej na świecie! 
To fragment piosenki, którą dzieci zaśpiewały dla swoich Rodziców na dzisiejszym występie z okazji Dnia Mamy i Taty. W obecności Pani Dyrektor, wicedyrektor i pracowników przedszkola dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, który pełen był takich właśnie ciepłych słów i serdecznych podziękowań skierowanych do Rodziców. Nietypowo w tym roku wypowiedziane zostały życzenia w języku polskim i angielskim. Przedszkolaki wystąpiły w przedstawieniu pt. "Happy Mother's and Father's Day". Dzieci pięknie wyrecytowały krótkie wierszyki oraz zaśpiewały piosenkę dla Rodziców, dzięki czemu miały okazję do zaprezentowania swoich zdolności językowych. Dzieci wykonały również piękne upominki dla Rodziców: „Konfiturę uczuć-konfiturę słów”- to zamknięte w słoiczkach ciepłe, serdeczne słowa opisujące Mamę i Tatę (zalecamy postawić przy łóżku i zażywać codziennie ). Do słoiczków dołączone zostały mini laurki, życzenia i tekst masażyku, który dzieci miały za zadanie wykonać Rodzicom w domu.
Dzisiejszy występ i scenografię przygotowały Pani Anna Piątkowska i Pani Monika Cichoń. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości Pani Ewie Hankus, Pani Eli Dul, Pani Annie Figacz i Pani Annie Ślusarz. Zapraszamy do galerii. 

 


 Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzisiaj nasze przedszkolaki świętowały cały dzień  Były zabawy, piosenki , pogadanka o prawach wszystkich dzieci, pyszny poczęstunek oraz balony i dyplomy dla wszystkich przedszkolaków .Wszystkim dzieciom życzymy samych słonecznych dni i spełnienia dziecięcych marzeń. Zapraszamy do galerii. 


 

Mamo,mamo coś Ci dam ,tylko jedno serce mam,a w tym sercu róży kwiat. Mamo, mamo żyj sto lat,

Dzisiaj ,,Dzień Mamy,,

Z tej okazji przedszkolne starszaki wykonały portrety swoich Mam wraz z określeniami, które opisują ich kochane Mamy. Ponadto każda Mama otrzymała Certyfikat Najlepszej Mamy na świecie .Wszystkim kochanym Mamom życzymy zdrowia,dużo miłości i radości oraz samych słonecznych dni. Zapraszamy do galerii.


JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI

 

#chellengeniebieskiemotyle2021 #niebieskiemotyle2021

 

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu zainicjował wyzwanie pod hasłem „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami” . Celem tej wyjątkowej akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Do podjęcia tego wyzwania nominowała mnie p. Agnieszka Dryka z Przedszkola nr 5 w Nowej Dębie. Bardzo dziękuję za nominację i możliwość przyłączenia się naszego przedszkola do tej akcji.
Prosimy kolejne osoby o przekazanie iskierki przyjaźni. Nominujemy:
Klasa „I” Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach na czele z p. Beata Guściora
Szkoła Podstawowa w Jadachach na czele z p. Andrzej Majkut
Publiczne Przedszkole w Skopaniu na czele z p. Lidia Nikiel

 

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:
1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".
3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com
Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
5. Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.
Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia !!!

Zapraszamy do galerii.


 

 

Wiosenny Spacer

Dzisiaj nasze przedszkolaki wybrały się na wiosenny spacer. W ten słoneczny i ciepły dzień znalazły mnóstwo wiosennych oznak. Zobaczcie sami.

 

 

 

 


 

Dzień Ziemi

Dzisiaj na dodatkowych zajęciach matematyczno-przyrodniczych nasze przedszkolaki uczestniczyły w wiosennym sprzątaniu terenu wokół przedszkola i pobliskiego lasku z okazji niedawno ochodzonego Dnia Ziemi . Dzieciw rękawiczkach ochronnych zbierałyi segregowały śmieci. Były dumne z wykonanego zadania.  Zobacz zdjęcia.

 

 

 

 


 

Mikołajkowa Broda.

Dzisiaj w sali grupy starszej przedszkolnej zagościł wizerunek sw. Mikołaja . Codziennie począwszy od dzisiejszego dnia starszaki będą obcinać kawałek Mikołajowej brody z datą danego dnia , i liczyć ile jeszcze pozostało dni do magicznych Świąt- Świąt Bożego Narodzenia. 

 


 

Święta tuż tuż.....

Dzisiaj na zajęciach w młodszej grupie przedszkolnej zapachniało zbliżającymi się Świętami. Dzieci przygotowywaly zdrowe słodycze, które zagościły na przedszkolnym stole. Zobacz zdjęcia.

 

 

 

 


 Mikołajki w przedszkolu

Dzisiaj nasze przedszkole i przedszkolaków odwiedził sw. Mikołaj . Nasze grzeczne przedszkolaki przywitały sw. Mikołaja wierszem i piosenką . W tym roku nasze przedszkolaki były bardzo grzeczne dlatego sw. Mikołaj każdego obdarował prezentem . Obu grupom wręczył także Dyplom ,,Grzecznej Grupy,,. Święty Mikołaj przybył na zaproszenie pań wychowawczyń obu grup : p. Ewy Hankus i p. Ani Obary- Fornal, które w tym roku też były bardzo grzeczne . Panie wychowawczynie przygotowały dekorację ,w tym piękny kominek,przy którym ogrzal się nasz gość wykonała p. Ania Obara - Fornal . Dziękujemy również za pomoc w organizacji uroczystości p. Ani Figacz i p.Eli Dul.☺️Nasze przedszkolaki już z utęsknieniem czekają na kolejne przybycie sw. Mikołaja,bo obiecały, że będę grzeczne przez cały następny rok. Zobacz zdjęcia.

 


Prace plastyczno- techniczne młodszej grupy przedszkolnej 

Prace plastyczno - techniczne naszych przedszkolaków. Zapraszamy do galerii.

 

 


"Andrzejki w przedszkolu"

Dzisiejszy dzień w przedszkolu był wyjątkowy i magiczny. Organizatorkami dzisiejszych ,,Andrzejek,, były wychowawczynie obu grup, które również wyjątkowo wcieliły się w rolę wróżek . Dziękujemy również za pomoc p. Ani Figacz .Oprócz dobrych przepowiedni jak co roku tradycyjnie były ciastka z wróżbą, magiczne eliksiry i andrzejkowe zabawy. Zapraszamy do galerii.

 


"Mój wymarzony lizak"

Nasze przedszkolaki wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie pt.,,Mój wymarzony lizak,,. Ma to być praca plastyczna wymarzonego lizaka w dowolnym formacie A3 lub A4, technika dowolna. Każdy uczestnik otrzyma dyplom i bezpłatne wejście do Muzeum Lizaka w Jaśle. Główna nagroda to bezpłatny wstęp całej grupy/klasy Laureata konkursu do Muzeum Lizaka, połączony z wyrobem własnych lizaków oraz obiadem w restauracji „u Schabińskiej”. Trzymamy kciuki za naszych milusińskich. Zapraszamy do galerii.


,,Dzień Pluszowego Misia,,

Dzisiejszy dzień w naszym przedszkolu minął w ,,misiowych ,,kolorach : rudym ,szarym,czarnym , białym i brązowym .Nasze przedszkolaki pięknie pomalowały swoje misiowe maski,w których każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie . Uwieńczeniem misiowego dnia był słodki, misiowy poczęstunek. Zapraszamy do galerii. 

 


"20 listopada- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka "

Nasze przedszkolaki również wiedzą, że prawa dziecka przysługują każdemu dziecku niezależnie od wieku, płci,koloru skóry czy miejsca zamieszkania. Zapraszamy do galerii. 

 

 

 

 


Piramida Żywienia

Tematem minionego tygodnia przedszkolaków obu grup bylo zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia . Przedszkolaki wykonały piękne Piramidy Żywienia, które napewno będą im przypominały co trzeba pić i jeść aby zdrowo i pięknie żyć. Zapraszamy do galerii. 

 

 

 


Zajęcia z rytmiki

Na ostatnich dodatkowych zajęciach rytmiczno- tanecznych naszym przedszkolakom towarzyszyła zabawa w podskokach ,,Strażak,,zabawy z rurkami i kroki taneczne do zumby. Zapraszamy do galerii. 

 

 

 

 


Wirtualne zwiedznie i programownie Ozobota

Na dodatkowych zajęciach komputerowych przedszkolaki wirtualnie odwiedziły zoo w Opolu i Zamościu i uczyły się programować z robotem. Zapraszamy do galerii.

 

 

 

 

 

 


Niepodległa do Hymnu

Nasze przedszkolaki nie tylko pięknie odśpiewały nasz Hymn Narodowy , wykonały również piękne flagi w naszych barwach narodowych. Film

 

 

 


Kto Ty jesteś? Polak mały. Jaki znak Twój? Orzeł biały...(...)

,,Kto Ty jesteś? Polak mały. Jaki znak Twój? Orzeł biały...(...)"Orzeł biały był dzisiejszym tematem dodatkowych zajęć plastycznych naszych przedszkolaków. Zapraszamy do galerii.

 

 

 

 


Jesień w pracach przedszkolaków 

,, Jesień,,w dodatkowych zajęciach plastycznych naszych przedszkolaków.Zapraszamy do galerii.

 

 

 

 

 

 

 

 


 ,,Dzień Dyni"

Dzisiaj w naszym przedszkolu był dzień warzywa- "Dzień Dyni,,. Przedszkolaki obu grup wykonały własne dynie a następnie wspólnie pomalowały dużą dynię ,w której zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. 

  


Zajęcia dodatkowe w przedszkolu 

Na dodatkowych zajęciach plastycznych u naszych przedszkolnych artystów jesienne. Na dwóch ostatnich zajęciach dzieci wykonywały parasolki na deszczowe jesienne dni i leśne zwierzęta.

Zapraszamy do galerii.  


Zajęcia komputerowe  

Na dwóch ostatnich dodatkowych zajęciach komputerowych nasze przedszkolaki zajmowały się kodowaniem, konstruowali własne zabawki i grali w gry planszowe. Zapraszamy do galerii. 

 

 

 

 

 

 

 


Dzień Nauczyciela 

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli i pracowników przedszkola. Wszystkim nauczycielom i pracownikom życzymy wiele radości, cierpliwości, serca do pracy i satysfakcji z jej efektów.

 

 

 

 

 


 Dzień Języków Obcych

Nasze przedszkolaki również przyłączyły się do obchodów Dnia Języków Obcych. Wykonały piękne flagi państw europejskich pod czujnym okiem p. Moniki Cichoń, p. Anny Obary-Fornal. Zapraszamy do galerii. 

 

 

 


Szkolimy się z programowania

Świetne szkolenie przeprowadziła dla naszych nauczycieli dr Katarzyna Król. ABC programowania ze Scootim, Matyldą i robotami to kosmiczna zabawa. Zapraszamy do galerii.

 

 

 

 

 

 

 

 


 "Dzień pustej klasy"

Nasze przedszkolaki korzystają z pięknej pogody i aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Dodatkowo wzięliśmy udział w akcji ,,Dzień pustej klasy,, promującej edukację na świeżym powietrzu . Zapraszamy do galerii. 

 
Poszukiwanie jesieni 

Dzisiaj nasze przedszkolaki wybrały się na spacer do pobliskiego lasu w poszukiwaniu oznak zbliżającej się jesieni.
Zapraszamy do galerii.


  


Młodzi koderzy

Dziś na zajęciach komputerowych nasi milusińscy uczyli sie podstaw kodowania. Zapraszamy do galerii.

 

 

 

 

 

 

 

Ro

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-08-26
Data publikacji:2021-08-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Artur Durtka
Liczba odwiedzin:315